+38 044 2213696
+38 044 3383696
+38 093 1017788
+38 098 1017788
+38 095 1017755
gidromash@ukr.net
Замовити зворотній дзвінок

Задати питання
Чтобы воспользоваться формой, включите поддержку JavaScript и Cookies в браузере.

Вихрові насоси

Насоси. промислова група \ Вихрові насоси

 

     Свою назву «Вихрові насоси» отримали тому, що рух робочої рідини який створюють лопатки центробіжного робочого колеса утворює своєрідний кільцево-вихровий потік. Обертаючись, робоче колесо підхоплює своїми лопатками і закручує за допомогою центробіжної сили рідину яку перекачує. Особливістю конструкції вихрового робочого колеса є те, що при його роботі рідина рухається від входу до виходу робочої порожнини насоса, багаторазово потрапляє між лопатками колеса які передають їй від привода з кожним разом все більше кінетичної енергії і, як наслідок, збільшують напор. Тому вихрові насоси вигідно відрізняються від консольних центробіжних насосів (при наявності робочого колеса однакового діаметру і частоті його обертання) більш високими в 2-4 рази показниками напору.


     Завдяки такому інженерному рішенню вихрові насоси мають значно малу вагу і розміри в порівнянні з консольними центробіжними. Вони поєднують у собі переваги груп насосів об’ємного типу (високий напор при невеликий продуктивності) і динамічного типу (лінійна залежність тиску, який створює насос від продуктивності, забезпечення рівномірності потоку).


     За конструкцією насосної частини вихрові насоси – це корпус з кільцевою внутрішньою порожниною, в яку входять розташовані на периферії робочого колеса радіальні лопатки. Внутрішній ущільнюючий виступ корпуса щільно примикає до зовнішньої торцевої і бокової поверхні лопаток і поділяє всмоктуючий і напорний патрубки, які мають вихід у кільцеву порожнину. Вихрові насоси можуть виготовлятися з різних матеріалів, мати «рубашку» охолодження чи обігріву робочої камери, робоче колесо відкритого чи закритого типу, мати в комплекті ущільнення вала різного типу, усілякі датчики і автоматичні системи керування привода, бути вертикальними і горизонтальними. Конструкція цих насосів в більшості випадків хоч і не є складною, але потребує від обслуговуючого персоналу уваги в експлуатації. Кожен тип и конструкція насосів цієї групи мають свої особливості, які треба детально вивчити в паспорті цього обладнання.


     Вихрові насоси можуть перекачувати як чисті рідини, так і рідини з домішками і незначним вмістом твердих часток: воду, нейтральні, горючі, токсичні, легкозаймисті, вибухонебезпечні, а також хімічно-агресивні рідини. Використовують ці насоси разом із фільтром який утанавлюють на трубопроводі збоку входу в насос.


     До недоліків цих насосів можна віднести їх невеликий до 40% ККД, швидке псування деталей проточної частини, які обертаються при перекачуванні рідин з вмістом твердих частин.


     Перевагою цього обладнання можна вважати можливість самовсмоктування при наявності на напорному патрубку деяких моделей деталі, яка має назву «повітряний ковпак». Проте при першому запуску насос повинен заповнюватись середою, яку перекачують. Також до переваг можна віднести можливість реверса (робота в обох напрямках) рідини, простоту в обслуговуванні і компактність.


     Яскравими представниками груп цих насосів, які випускають різні пострадянські заводи є насоси ВК, ВКС, ВКО, ЕНВМ, ВС, АВС. Також багато європейських виробників виробляють подібного обладнання.


     «Вихрові насоси» застосовують як на великих підприємствах різних галузей промисловості, так і на невеликих (водопостачання, опалення), сільське господарство, для вирішення технологічних задач.

Вихрові насоси
Насоси ВК купити Харків, Київ, Полтава, Дніпро, Суми, Чернігів, Україна
ВК
Насоси ВКС купити Харків, Київ, Полтава, Дніпро, Суми, Чернігів, Україна
ВКС
Насоси вихрові ВКО, купити, замовити, на складі, Харків, Київ, Полтава, Дніпро, Суми, Чернігів, Україна
ВКО<< Назад