Центробіжні консольно-моноблочні насоси серії КМп: призначення хімічних насосівЕлектричні центробіжні насоси консольно-моноблочної конструкції КМп широко використовуються в промисловості й побуті. За допомогою електронасосів даної серії організують перекачування питної, пожежної, технологічної води, а також різних нейтральних, хімічних й слабоагресивних рідин, зливових стоків, фізико-хімічні характеристики яких сумісні з матеріалом деталей обладнання.
Основні характеристики рідин для безпечної експлуатації насосів КМп:
- щільність рідини – до 1,25 т/м³;
- кінематична в'язкість – до 100 сСт (сантистокс);
- концентрація твердих зважених часток – до 1,5 %;
- кислотність середи – рН 6 - 9;
- діаметр зважених часток – до 2 мм;
- діапазон температур – від -14 до +80 °С.
ККД консольно-моноблочних насосів, в залежності від моделі й потужності обладнання, складає від 65 до 87%. Подача робочої рідини – одностороння. Допускається експлуатація консольно-моноблочних насосів на вибухо-пожежонебезпечних об'єктах при умові комплектації насосної установки двигуном вибухонебезпечного класу (конструктивне виконання «Е»). Категорично забороняється перекачування центробіжними насосами КМп горючих й легкозаймистих серед.
Особливості конструкцій хімічних насосів КПмДеталі консольно-моноблочних центробіжних насосів, які контактують з рідинами, виготовляються з посиленого поліпропілену, тому такі насоси ще називають «пластиковими» або «насосами з посиленого поліпропілену. Такий матеріал, на відміну від сталі, стійкий до корозії й впливу хімічно активних речовин, має підвищену міцність та зносостійкість.
Ущільнення насосів КМп – одинарне торцеве, розраховане на великий діапазон робочих температур середи, яку перекачують.
В стандартному виконанні насоси з посиленого поліпропілену комплектуються електричними двигунами загальнопромислового виконання з фланцевим поєднанням, які відповідають класу пило-вологозахисту IP55 й класу нагріву ізоляції F. Корпус двигуна: чавунний або стальний. Стандартний фланцевий електродвигун жорстко поєднаний напряму з подовженим валом робочого колеса насоса, що підвищує надійність агрегата.
В центробіжних консольно-моноблочних насосах робоче колесо розміщується на кінці вала. В процесі обертання робочого колеса створюється тиск, за рахунок якого відбувається перекачування рідини. Частота обертання колеса визначає продуктивність насоса, тобто швидкість перекачування води.
Переваги насосів консольно-моноблочного типа:- спрощена конструкція й менша кількість деталей;
- компактні розміри й невелика власна вага;
- мінімальне споживання електроенергії;
- простий монтаж/демонтаж насоса;
- немає необхідності в центровці агрегата після покупки.
Купити консольні насоси з посиленого поліпропілену в УкраїніТОВ «ВКФ «Гідромаш» пропонує зі складу і під замовлення на вигідних умовах купити консольні насоси від перевірених вітчизняних і закордонних виробників. Технічні характеристики й конструкція агрегата повинна відповідати системі, де передбачається використання насоса КМп.
Вибір консольно-моноблочних насосів відбувається з урахуванням подальшої експлуатації, габаритних розмірів й технічних параметрів установки, включаючи потужність, ККД, варіант виконання електродвигуна, напор, продуктивність, живлюча напруга.